ثبت گمرکی و ریجستری

برای ثبت ریجستری و گمرکی گوشی تلفن های همراه خود کافی است در تلگرام یا واتساپ با شماره های 

0912963551309129635514

ثبت ریجستری گوشی موبایل

اگر از طرفداران دنیای لوازم دیجیتال مخصوصا گوشی‌ موبایل هوشمند باشید؛ حتما تاکنون نام طرح رجیستری یا رجیستری گوشی موبایل به گوشتان خورده است. همچنین اگر در سال‌ های اخیر یک گوشی جدید خریده باشید حتما باید با مراحل مربوط به رجیستری گوشی روبرو شوید. اما طرح رجیستری دقیقا چیست و برای رجیستر کردن گوشی تلفن همراه باید چه مراحلی را طی کرد؟ در این مقاله به طور کامل با مراحل ثبت ریجستری آشنا خواهید شد پس با ما همراه باشید.

 

برای ثبت گمرکی و ثبت ریجستری انواع گوشی های موبایل کافی است با 09129635513 – 09129635514 در ارتباط باشید.

 

رجیستری گوشی موبایل به چه معناست؟

رجیستری تلفن همراه، با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین گمرک جمهوری اسلامی ایران، تدوین و اجرایی شده است. این طرح در سال 1385 معرفی و اجرا شد، اما به دلیل مشکلات فنی، اجرای آن در سال 1386 متوقف شد. رجیستری گوشی موبایل سال‌ ها در مرحله آزمایشی بود و چندین بار به دلیل مشکلات فنی کنار گذاشته شد. اما از اواخر سال 1394، طرح رنگ ‌و بوی جدی ‌تری به خودش گرفت و کارگروه‌ های تخصصی برای بررسی مشکلات و پیچیدگی‌ های آن تشکیل شدند. اما در نهایت در پاییز سال 1396، این طرح رسماً اجرا شد. ابتدا فقط برخی برندهای موبایل از این طرح استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر تمام برندهای خارجی تلفن همراه زیر پوشش رجیستری قرار گرفته‌اند.

هدف این طرح، مبارزه با قاچاق و واردات غیرقانونی گوشی‌های هوشمند است. بر اساس این طرح، فقط گوشی ‌هایی که از طریق گمرک وارد ایران شده باشند، فعال می‌شوند. روش کار این طرح به این صورت است که اول اپراتورهای سیمکارت با توجه به شماره سریال گوشی، مدل آن را شناسایی می‌کنند. سپس، اگر شماره سریال در سامانه‌ ای به ‌نام سامانه همتا ثبت نشده باشد، هیچ خدماتی به این گوشی ارائه نخواهد شد. همچنین، افرادی که قبل از اجرای این طرح گوشی خود را خریده بودند، نیز نباید نگران باشند، زیرا این گوشی‌ ها قبلا به ‌نام شرکت وارد کننده در سامانه ثبت شده بودند. در صورت دزدیده‌ شدن یک موبایل، اگر روند رجیستر کردن گوشی در سامانه همتا از قبل انجام شده باشد، پیدا کردن آن آسان‌ تر خواهد بود. علاوه بر این، افرادی که از کشور دیگری تلفن همراه وارد می‌کنند باید به سامانه مرچنت مراجعه کرده و با دریافت مرچنت کد گوشی خود را رجیستر کنند.

 

 

دلایل ثبت رجیستری گوشی موبایل

معمولا این پرسش مطرح می‌شود که چرا طرح رجیستری گوشی مهم است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر سخت ‌افزاری که به شبکه عمومی سرویس ‌های مخابرات وصل شود، از طریق یک کد 15 رقمی به نام IMEI، درون شبکه شناسایی می‌شود. برای استفاده از خدمات اپراتورهای تلفن همراه، تلفن همراه باید در شبکه شناسایی شده باشد. به عبارت دیگر، رجیستر کردن تلفن همراه به معنای شناسایی سخت‌ افزار آن در شبکه اپراتورهای تلفن همراه است.

با پیاده ‌سازی طرح رجیستری موبایل، تنها امکان استفاده از خدمات اپراتورهای تلفن همراه برای گوشی‌ هایی وجود دارد که به صورت قانونی و از طریق گمرک وارد کشور شده باشند. در نتیجه، گوشی‌ های قاچاق به دلیل عدم رجیستر شدن و شناسایی نشدن در شبکه اپراتورهای تلفن همراه کشور، از خدمات تماس تلفنی، ارسال پیامک و دریافت داده‌های موبایل بی‌بهره خواهند ماند. پس از اجرای طرح رجیستری موبایل، حتی با قرار دادن سیمکارت هر یک از اپراتورهای تلفن همراه درون گوشی قاچاق، سیمکارت فعال نخواهد شد.

 

 

ثبت ریجستری گوشی سامسونگ

 نحوه ثبت رجیستر در گوشی‌های برند سامسونگ بسیار ساده است و شما می ‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن همتا به راحتی گوشی سامسونگ خود را رجیستری کنید. برای انجام رجیستر مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به منظور ورود و ثبت در سامانه همتا و فعالسازی گوشی، لطفاً کد دستوری #7777* را وارد نمایید.
 2. پس از ورود به سامانه، چهار گزینه برای شما نمایش داده می‌شود. لطفاً گزینه دوم یعنی فعال سازی را انتخاب نمایید.
 3. حالا باید کد IMEI را وارد کنید. کد IMEI شامل پانزده رقم است و می ‌توانید آن را روی جعبه دستگاه یا در بخش تنظیمات گوشی پیدا کنید.
 4. پس از وارد کردن کد IMEI، سامانه همتا از شما درباره شماره تلفن همراهتان سوال می‌کند تا بتوانید گوشی خود را فعال کنید. با وارد کردن شماره همراه، کد فعال‌ سازی گوشی سامسونگ را دریافت خواهید کرد.
 5. سپس می ‌توانید این کد را وارد کنید و مراحل رجستری گوشی سامسونگ را به پایان برسانید.

 

آموزش نحوه رجیستری گوشی شیائومی

مانند دیگر تلفن‌های همراه، برای رجیستر گوشی ‌های شیائومی نیز می‌توانید به سامانه همتا مراجعه کنید. برای ریجست گوشی‌ های شیائومی انجام مراحل زیر را انجام دهید:

 • برای ثبت نام گوشی موبایل شیائومی، باید کد IMEI آن را وارد کنید.
 1. سپس با وارد کردن کد دستوری #7777*، گزینه فعال سازی را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله، از منو گزینه ۲ را انتخاب کنید. این گزینه مربوط به فعال سازی است.
 3. برای فعال ‌سازی گوشی شیائومی، ابتدا کد IMEI گوشی را وارد کرده و سپس شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد فعال‌ سازی همتا برای شما ارسال شود.
 4. سپس کد همتا 6 رقمی را وارد کرده و پس از تایید نهایی، فعال‌ سازی و رجستری گوشی شما به پایان می ‌رسد.

 

ثبت ریحستری گوشی اپل

برای ثبت رجیستری انواع تلفن‌ های همراه اپل زیر را دنبال کنید:

 1. برای فعال سازی دستگاه، کد دستوری #۷۷۷۷* (ستاره ۷۷۷۷ مربع) را شماره گیری کنید.
 2. سپس گزینه فعال سازی (عدد ۲) را انتخاب کنید.
 3. پس از آن، شناسه ۱۵ رقمی IMEI را بدون هیچ خط فاصله یا نقطه‌ای وارد کنید.
 4. در این مرحله باید اطلاعات شماره سیم کارت را به دستگاه وارد کنید.
 5. در مرحله بعد باید کد فعال سازی ۶ رقمی را وارد کنید. لازم به ذکر است که این اطلاعات باید از فروشنده معتبر دریافت شود و به هیچ عنوان از منابع غیرمعتبر استفاده نشود.
 6. پس از وارد کردن اطلاعات، دوباره آن‌ها را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن، تایید کنید. به این ترتیب، دستگاه شما آماده استفاده خواهد بود و می ‌توانید از آن بهره ببرید.

 

سخن پایانی

در این مقاله درباره ریجستر کردن تلفن‌ های همراه صحبت کردیم. همانطور که متوجه شدید؛ رجیستر تلفن‌ های همراه اهمیت زیادی دارد. به این خاطر که در صورت رجیستر نکردن گوشی‌ های موبایل، تلفن همراه شما نمی ‌تواند خدمت رسانی خوبی انجام دهد. بنابراین با مراجعه به سامانه همتا می ‌توانید در سریع ‌ترین زمان ممکن گوشی خود را ریجستر کنید.