وبلاگ

آیفون 13 بخرم یا آیفون 14؟| مقایسه ی آیفون 13 و 14

تفاوت آیفن 13 و آیفن 14

آیفون 13 بخرم یا آيفون 14

اپل به طور معمول تغییرات بسیار جزئی و سطحی را در آيفو‌ن‌ های جدید خود اعمال می‌کند. این موضوع در رابطه با آیفون‌ های ۱۳ و ۱۴ نیز به خوبی قابل مشاهده است. به دلیل محبوبیت بسیار بالای این دو گوشی در کشورمان تصمیم گرفتیم شما عزیزان را با تفاوت‌ های آن‌ها آشنا کنیم تا به این موضوع پی ببرید که در حال حاضر کدام یک گزینه مناسب‌ تری برایتان محسوب می شود.

 

 

برای خرید گوشی آیفون در مدل دلخواه خود و استعلام قیمت با واحد فروش مجموعه تماس بگیرید.

 

ساختار و بدنه آیفون 13 و آیفون 14

در ابتدای بحث خرید آيفون ۱۳ خرید آیفون ۱۴ باید به تفاوت ساختار و بدنه این دو گوشی با یکدیگر اشاره کنیم. به طور کلی می‌توان بیان کرد که طراحی این دو گوشی یک کپی پیست کامل است، زیرا هیچ نوع تفاوت خاصی را نمی‌ توان در بین آن‌ ها مشاهده کرد. البته آيفون چهارده کمی ضخیم ‌تر است تا کاربران نتوانند از قاب‌ ها و کیس ‌های مربوط به آيفون سیزده برای آیفون خود استفاده کنند.
در رابطه با متریال‌های مورد استفاده در این گوشی نیز تفاوت خاصی را نمی‌ توان ذکر کرد. در واقع آیفون چهارده از همان ساختار بدنه آيفون سیزده بهره می‌برد و در زمان حمل آن نمی‌ توانید تمایز مشخصی را متوجه شوید.

 

شرکت Digimoonkala فروشگاه تخصصی فروش انواع گوشی موبایل اپل، سامسونگ و … می باشد که شما می توانید انواع گوشی های موبایل آیفون را از دیجی مون کالا با پایین ترین قیمت موجود در بازار خریداری کنید.

 

ساختار و بدنه آیفن 13 و آیفن 14

 

ارتباط ماهواری در آیفون 14

مهم‌ ترین تفاوتی که بین آيفون سیزده و چهارده وجود دارد و در کشور ما نیز به شدت مسئله‌ ساز شده است، بحث ارتباط ماهواری سری ۱۴ محسوب مي‌شود. آیفون‌ های سری ۱۴ دارای قابلیت ارتباط ماهواری هستند. این ارتباط به شما کمک می‌کند تا در موقعیت‌های خطرناک، موقعیت خود را به سازمان‌ های امداد ارسال کنید. در واقع حتی اگر سیمکارت شما آنتن نداشته باشد، می‌ توانید با استفاده از این قابلیت موقعیت ‌تان را در اختیار سازمان‌های یاری ‌رسان قرار دهید.
این ویژگی عملاً تنها در یک سری از کشورهای خاص پشتیبانی می‌شود. آیفون ۱۳ این قابلیت خاص را ندارد و به همین دلیل نمی ‌توان انتظار ارتباط ماهواره ‌ای را داشت. باید به این نکته دقت داشته باشید که منظور از ارتباط ماهواری ارسال هر نوع اس ام اس و تماس کامل ماهواری نیست! این ویژگی تنها در مواقع ویژه به کار می‌آيد و عموماً برای بسیاری از کاربران فاقد اهمیت است.

 

تفاوت در شارژ گوشی های آیفون 13 و آیفون 14

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید آيفون ۱۳ خرید آیفون ۱۴ باید در نظر بگیرید، پشتیبانی شارژ بیست واتی در سری چهارده است. بنابراین، البته این موضوع به معنای سرعت پایین شارژ در آيفون ۱۳ نیست.

 

برای خرید گوشی آیفون 13 و آیفون 13 پرومکس کلیک کنید.

 

مقایسه دوربین‌‌ آیفون 13 و آیفون 14

تفاوت جزئی دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم، مربوط به دوربین‌ های این دو گوشی است. در آیفون چهارده از سیستم جذب نور جدیدی استفاده شده است که موجب می‌شود تا نور وارد شده به لنز افزایش پیدا کند و در نتیجه تصاویری که در شب می‌ گیرید کیفیت مناسب‌ تری داشته باشند.
این موضوع برای کسانی که عموماً در شب عکاسی می‌کنند شاید مهم باشد، اما به طور عمومی اکثر کاربران متوجه این تفاوت بسیار جزئی در دوربین‌ ها نخواهند شد و همان تصاویر آيفون ۱۳ نیز برایشان به اندازه کافی کفایت می‌کند. دوربین‌های آيفون همیشه تصاویر با کیفیتی را در اختیار شما قرار می ‌دهند.

 

مقایسه دوربین‌‌ آیفن 13 و آیفن 14

 

عدم تفاوت در پردازنده آیفون 14 نسبت به آیفون 13

در رابطه با خرید آيفون ۱۳ خرید آیفون ۱۴ باید به این نکته اشاره کنیم که پردازنده سری عادی آيفون ۱۴ هیچ تفاوتی با آيفون ۱۳ ندارد. در واقع آیفون ۱۴ در قلب خود همان پردازنده آيفون ۱۳ را دارد. این بدان معناست که هیچ تفاوتی در عملکرد سخت افزاری آن‌ها وجود ندارد.
به همین دلیل اگر بحث مشخصات سخت افزاری برایتان اهمیت ندارد بهتر است آیفون ۱۳ را خریداری کنید که هم قدرت یکسانی دارد و هم از قیمت پایین ‌ترین نسبت به سری ۱۴ برخوردار است. این عدم تفاوت یکی از عجیب ‌ترین تصمیمات اپل به شمار می‌رود.

 

پردازنده آیفن 14 نسبت به آیفن 13

 

مسئله ریجستری آیفون 14 و آیفون 14 پرومکس

یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با خرید آيفون ۱۳ خرید آیفون ۱۴ باید در نظر داشته باشید، موضوع ریجستری است. در حال حاضر تصمیم دولت بر آن است که گوشی ‌های سری چهارده آيفون به هیچ وجه ریجستری نشوند. دلایل مختلفی برای این موضوع بیان شده است که از جمله آ‌ن‌ها می‌‌توانیم به کمبود ارز، قابلیت اتصال ماهواری و همچنین تحریم کردن آمریکا توسط دولت ایران اشاره کنیم.
دلیل این موضوع هرچه که باشد باید در نظر داشته باشید که با خرید آيفون ۱۴ عملاً گوشی شما ریجستر نخواهد شد و به همین علت نمی ‌توانید از آن همانند یک گوشی عادی استفاده کنید. در واقع امکان تماس و حتی برقراری ارتباط اینترنتی به کمک بسته‌ های دیتا سیمکارت در این گوشی‌ها وجود ندارد.
این امر در حالی صورت می‌گیرد که سری ۱۳ هیچ مشکل خاصی از نظر ریجستری ندارد و به همین جهت پس از قرار دادن سیمکارت در گوشی خود و طی کردن مراحل مربوط به ریجستری خیلی راحت می‌توانید از آن استفاده کنید. این یک برتری مهم سری ۱۳ نسبت به سری ۱۴ است که تنها در کشور ما می‌توان شاهده آن بود.
بنابراین، باید بین انتخاب جدیدترین مدل از آيفون‌ها و بهره‌گیری از اینترنت و قابلیت تماس سیمکارت خود یکی را انتخاب کنید. بسیاری از کاربران گزینه دوم را انتخاب می‌کنند، زیرا این دو گوشی عملاً از نظر پردازش و عملکرد هیچ تفاوت خاصی با هم ندارند. مواردی همچون ارتباطات ماهواری آيفون چهارده نیز که به کل در ایران پشتیبانی نمی‌شوند که بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.
شایان ذکر است که این محدودیت از نظر ریجستری و خرید آيفون ۱۳ خرید آیفون ۱۴ برای کلیه مدل ‌های سری چهارده اجرا شده است. در واقع حتی اگر آيفون ۱۴ پرو مکس نیز خریداری کنید باز هم با محدودیت ریجستری روبه‌ رو خواهید شد.

 

ریجستری آیفون 14

 

سخن پایانی

در این متن به معرفی کامل آیفون سیزده و چهارده پرداختیم. همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، این نسخه از آيفون‌های اپل عملاً تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. نکته مهمی‌ که خرید آیفون سیزده را برای ایرانیان به گزینه بهترین تبدیل می‌کند، ریجستر شدن این گوشی است.
در واقع اگر قصد دارید آيفون چهارده خریداری کنید باید قید ریجستر شدن گوشی خود را بزنید. چنانچه با چنین موضوعی مشکل ندارید، بهتر است همان آيفون چهارده را تهیه کنید، در غیر این صورت، توصیه ما به شما خریداری آيفون سیزده است، زیرا دیگر هیچ نگرانی خاصی از بابت آنتن‌ دهی گوشی ندارید و به راحتی امکان استفاده از آن برایتان به وجود می‌آيد.

 

آیفن 13 یا 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *